Modne sukienki na wiosnę 2018

Mimo że chłodne, zimowe dni dopiero przed nami, to wiele z nas nie może się już doczekać wiosny. Przyroda budząca się do życia, rosnąca temperatura, możliwość założenia pięknej, wiosennej sukienki… Zanim jednak wiosna nadejdzie, pomyślmy co wtedy będziemy mogły założyć, a z jeszcze większą ekscytacją będziemy czekać na pożegnanie się z zimą.

Co robić, gdy chłód nas nie chce opuścić

Z wielką radością pożegnamy ciepłe płaszcze i grube swetry. Wiosna to pora, w której wreszcie będziemy mogły ubierać się lżej – choć w pierwszych dniach wiosny, gdy słońce jeszcze niezbyt chętnie będzie obdarzało nas swoim ciepłem – rośnie ryzyko przeziębień, dlatego w pierwszej fazie możemy jeszcze decydować się na sukienki z trochę grubszych materiałów, ale jednocześnie o lekkim kroju. Takie właśnie proponuje na wiosnę i lato 2018 Stella McCartney – znana angielska projektantka mody, a jednocześnie córka ex-Beatlesa, Paula McArtneya.

Spójrzmy na daleki wschód

Jeśli szukamy czegoś oryginalnego – rozważmy coś z oferty amerykańskiej marki Marchesa. Jej projekty są często przedstawiane w magazynie Vogue, więc trudno uznać je za nudne propozycje, a przy tym mają jedną ciekawą cechę – inspirację wschodem. Kolekcja z 2017 roku była stylizowana w chińskich klimatach, teraz czas na Japonię. Przecież zwiewność i wygoda kimona może się kojarzyć z wiosną – dlaczego więc nie wykorzystać takiego wzoru do zaprojektowania sukienki? Szczęśliwie nie będziemy musiały uczyć się dość skomplikowanej sztuki zakładania i wiązania kimona. Wystarczy, że potrafimy po prostu założyć zwykłą sukienkę – a azjatyckie wzory na niej umieszczone z pewnością przyciągną do nas wzrok, gdy tylko wreszcie nadejdzie wiosna.

Wiosenne kwiaty

Wspomniane wcześniej budzenie się przyrody do życia i zakwitające kwiaty stanowią symbol pożegnania z zimą. Czemu zatem nie umieścić ich na wiosennych sukienkach? Ten sam pomysł pojawił się w głowie Kate Spade, która sukienki swojej kolekcji na wiosnę 2018 udekorowała właśnie przeróżnymi, różnobarwnymi kwiatami. Warto przyjrzeć się tej kolekcji, gdyż jest ona stworzona specjalnie na 25-lecie marki, więc możemy spodziewać się naprawdę ciekawych pomysłów.

Wymienieni powyżej wielcy projektanci mają bogatą ofertę skierowaną do gwiazd filmowych i ludzi o zdecydowanie ponadprzeciętnych dochodach. I tak jednak warto być na bieżąco z ich projektami, bardzo często bowiem kupimy tanie sukienki inspirowane ich pomysłami, musimy tylko wiedzieć czego szukać.