Paragwaj wycieczki – spędź wakacje życia w najszczęśliwszym kraju świata!

Ameryka Południowa obfituje w wiele fascynujących miejsc, w których turyści mogą na nowo odkryć siebie i uciec od swojej szarej codzienności. Jednym z takich miejsc jest Paragwaj, czyli zadziwiający kraj, który nie został jeszcze nie w pełni odkryty. Jest on często nazywany „Sercem Ameryki Południowej” ze względu na centralne położenie państwa na kontynencie. Skarby natury mieszają się tu ze zgiełkiem miasta, co doceniają zarówno turyści, jak i mieszkańcy. Ci drudzy, wedle badań Instytutu Gallupa przeprowadzonych w 2015 roku, żyją w najszczęśliwszym państwie na świecie.

Jest to nie lada wyróżnienie dla Paragwajczyków, którzy wyróżniają się ogromną energią , pogodą ducha i szerokim uśmiechem, którym obdarzają turystów z Europy. Wkrocz w Paragwaj – wycieczki do raju!

Ciudad del Este – raj zakupoholika

Kraj obfituje w wiele ciekawych punktów, które zachwycą każdego. Jednym z nich jest gwarne Ciudad del Este. To miejsce pełne kontrastów, będące przy tym drugim co do wielkości miastem Paragwaju. Tu możesz zatopić się w tłumie i oczarować się krętymi uliczkami, w których poznasz wielu właścicieli kramów i straganów, oferujących produkty w okazyjnych cenach. Za grosze możesz kupić tu wszystko: od świeżo zrywanych ziół po markowy sprzęt elektroniczny. Do tego, będziesz miał niepowtarzalną okazję, aby szybko przejechać się tak zwanym Moto Taxi czy dzięki Moście Przyjaźni stanąć na granicy dwóch państw — Brazylii i Paragwaju. Most ulokowany jest na rzece Parana. Widoki roztaczające się z niego są piękne – przestwór wody otoczony jest potężnymi drzewami, co daje świetne tło do zdjęć z wyprawy. Ciudad del Este, można nazwać „Las Vegas Południa”, bowiem jest to miasto, które nigdy nie chodzi spać. Neony i kolorowe billboardy są stawiane tu na każdym kroku, co przydaje temu miejscu niesamowitą aurę. Ciudad del Sad nigdy nie zasypia i nigdy nie umiera. Warto je poznać i zetknąć się z niesamowitą kulturą tutejszych.

Miasto zabawy i dobrego jedzenia

Będąc w Ciudad del Este, możesz doświadczyć niesamowitej zabawy na festiwalach ludowych, które zachwycają kolorami i radością. Poznanie paragwajskiej folkowej muzyki, tańca i tradycyjnych kostiumów, które przeistaczają mieszkańców w rajskie ptaki, jest przeżyciem niezapomnianym.

Paragwajska kuchnia jest sycąca i prosta, obfituje w kukurydzę, maniok i ser. Spróbuj serowych bułeczek chipa, zupy vori vori czy słodkiego dyniowego deseru nazywanego kiveve! Ponadto, nie próbuj wyjeżdżać z Paragwaju bez spróbowania terere, czyli paragwajskiej odmiany yerba mate, serwowanej na zimno. Oczywiście, jeśli nie jesteś fanem sera i kukurydzy, spacerując po mieście, możesz też spróbować znanych na całym świecie kebabów czy chińskiej kuchni.

Katedra św. Błażeja

Jest to jeden z najciekawszych budynków w Ciudad del Este. Wnętrze przypomina wywróconą do góry nogami barkę. Wnętrze jest połączeniem drewna i kamienia, wieczorami oświetlone blaskiem małych lampionów, co nadaje kościołowi niezwykły klimat, pozwalający na zanurzenie się w kontemplacji i zadumie. Warto nadmienić o obecności wspaniałych witraży przedstawiających postaci świętych, które zachwycą każdego. Paragwajczycy to ludzie dużej wiary, wyznający przede wszystkim katolicyzm.

Asuncion

Będąc w Paragwaju, warto zobaczyć jego stolicę, czyli zjawiskowe Asuncion. To założone w 1537 roku miasto było kiedyś jednym z najważniejszych ośrodków w Ameryce Południowej. Dziś zachwyca połączeniem nowoczesności z bardziej wiekowymi budowlami. Museo del Barro jest miejscem, w którym wielu turystów odnajdzie skarby sprzed wieków. Poszukiwacze przygód natomiast powinni odwiedzić Eco Reserva Mbatoví. Jest to rezerwat naturalny, który również serwuje wiele atrakcji dla odważnych, takich jak np. ekstremalnie szybkie zjeżdżanie w dół po 105 metrowej linie.

Paragwaj jest miejscem jeszcze nieodkrytym, jednak z wielkim potencjałem. Natura żyjąca na terenie kraju jest oszołamiająca, a ośrodki miejskie takie jak Acuncion czy gwarne Ciudad del Este pozwalają oderwać się od przeciętnego bytowania. Dają one możliwość odetchnięcia i gruntownego przyjrzenia się całkowicie innej, egzotycznej kulturze cudownego Paragwaju. Wycieczki Paragwaj – spędź najlepsze wakacje w życiu!