Perfumy na każdą okazję. Jak znaleźć idealny zapach?

Idealnie dobrane perfumy współgrają z naszą osobowością i pasują do poszczególnych okazji lub pór roku. Oczywiście najważniejsze jest to, aby podobały się osobie, która je nosi. Mimo wszystko wybór perfum często nie jest łatwą sprawą. Oto kilka wskazówek, które pomogą w doborze właściwego zapachu.

Pierwszą kwestią jest nasza osobowość. Perfumy mogą w doskonały sposób podkreślić nasz charakter, styl i ubiór. Według ogólnie przyjętych zasad, do kobiet eleganckich, stonowanych, zwracających uwagę na swój odbiór w otoczeniu, najbardziej pasują zapachy klasyczne, czyli z nutami orientalnymi. W przypadku dziewczyn preferujących sportowy tryb życia najlepiej sprawdzą się świeże i cytrusowe perfumy, za to typowe romantyczki, lubiące pastele i róż, najczęściej sięgają po perfumy kwiatowe, o słodkich tonach. Kobiety silne i pewne siebie preferują za to ciężkie, aldehydowe nuty zapachowe.

Mimo tego nasze preferencje odnośnie do zapachów mogą zmieniać się zależnie od pory dnia lub okazji. Oznacza to, że do pracy wybierzemy stonowane, bezpieczne zapachy, które nie będą działać drażniąco na współpracowników i klientów. Na wieczorne wyjście ze znajomymi zdecydujemy się na znacznie cięższe, bardziej zmysłowe perfumy, za to po wizycie na siłowni chętniej użyjemy zapachu odświeżającego, wpisującego się w nasz aktualny nastrój i potrzebę orzeźwienia. Oczywiście dla wielu osób taka ilość perfum na każdą okazję jest niemożliwa do zebrania, zarówno ze względu na ich wysoką cenę, jak i duże, często nieporęczne flakoniki, które trudno jest gromadzić na łazienkowej półce.

Jak stworzyć własną, większą kolekcję perfum bez ponoszenia dużych kosztów?

W takiej sytuacji mamy dwa wyjścia. Możemy zdecydować się dwa pełnowymiarowe produkty, które będziemy zmieniać zależnie od okazji lub nastroju, albo zaopatrzyć się w praktyczne perfumetki. To niewielkie, estetycznie wykonane flakoniki (22 ml), które można schować do torebki lub kieszeni, aby zawsze mieć je przy sobie. Tego typu produkty, o wysokiej jakości wykonania znajdziesz w perfumerii Neness. Ich skład jest maksymalnie zbliżony do zawartości oryginalnych, markowych perfum, co oznacza, że są ich tańszymi odpowiednikami. Pachną tak, jak pierwowzór i pozwalają na stworzenie własnej kolekcji zróżnicowanych zapachów, które możemy dobierać stosownie do sytuacji.

To również doskonały sposób na przetestowanie tego, czy produkt, który spodobał się nam w drogerii, będzie pachnieć równie dobrze na naszej skórze. W wielu przypadkach dopiero po dłuższej styczności z perfumami możemy jednoznacznie stwierdzić, czy dobrze współgrają z naszym ciałem. Na każdej osobie dany zapach możemy odczuwać inaczej, dlatego czasem nie warto sugerować się tym, jak pachnie na kimś innym. Nasza skóra wydziela swój własny, indywidualny zapach, który miesza się z perfumami. Właśnie dlatego przed kupnem zaleca się sprawdzanie ich uprzednio na własnej skórze, zamiast tylko na drogeryjnych, papierowych paseczkach.