Studniówka last minute

Koniec szkoły ponadgimnazjalnej to bardzo intensywny czas w życiu każdego nastolatka. Przygotowania do egzaminu maturalnego spędzają sen z powiek większości przyszłych absolwentów liceów i techników. Na porządku dziennym są wątpliwości co do kierunku studiów, który powinno się wybrać. Czy warto studiować to, co nas interesuje, czy może raczej kierunek gwarantujący po zdobyciu tytułu magistra stałą pracę i wysokie zarobki?

27373014 – a vector illustration of teen in prom dress standing in front of a long limo

Te pytania dla wielu pozostaną bez odpowiedzi, przynajmniej do momentu ujawnienia wyników matur. O zbliżającym się egzaminie dojrzałości dobitnie przypominają młodzieży organizowane tradycyjnie w styczniu i lutym bale studniówkowe. Studniówki to jednak nie tylko czas podsumowań i okazja do chwilowego zapomnienia o majowych egzaminach. Bywają to też prawdziwe rewie mody. Jak ubrać się na tę szczególną okazję, by zwrócić na siebie uwagę wszystkich? Co zrobić, jeśli marzenia oscylują wokół wyglądu księżniczki, a zasobność portfela przypomina raczej stan sakiewki Kopciuszka przed oświadczynami księcia?

Klasyka wiecznie żywa

Jeśli brakuje Ci pomysłu na to, jak chcesz zaprezentować się na studniówkowym balu, postaw na klasykę. Nie obawiaj się nudy – klasyczne fasony i kolory są bowiem zawsze w modzie. Elegancka, pięknie skrojona sukienka z pewnością zyska uznanie zarówno w oczach rodziców, jak i rady pedagogicznej, a twoim kolegom pozwoli ujrzeć cię w zupełnie nowym, „dorosłym” świetle. Nie przesadzaj z biżuterią, dodatkami i makijażem, zwłaszcza, jeśli nie masz wielkich doświadczeń z uczestnictwem w tego typu dużych wydarzeniach. Pamiętaj, że studniówka zdecydowanie różni się klimatem od popularnych szkolnych dyskotek. Zasada „mniej znaczy więcej” będzie pasowała tutaj jak ulał.

Nie wydawaj fortuny

Uczestnictwo w balu studniówkowym wiąże się oczywiście ze sporymi kosztami finansowymi. Jak więc zaoszczędzić chociaż trochę? W poszukiwaniu odpowiedniej kreacji warto zajrzeć do Internetu. Pomocne będą serwisy oferujące promocje, bony i kupony rabatowe, takie jak na przykład www.tanio.co. Za ich pośrednictwem z pewnością znajdziesz wspaniałą sukienkę, w znacznie niższej niż w sklepie stacjonarnym, cenie. Rabat w wysokości 25% na całą kolekcję marki Top Secret? 100 złotych rabatu plus darmowa dostawa do domu w sklepie Ptak Moda? Czy może 10% zniżki na biżuterię W. Kruk? Wybór zależy od ciebie, a ofert jest naprawdę mnóstwo. Dla psychicznego komfortu nie radzimy eksperymentować też z fryzjerem – odwiedź sprawdzony, zaprzyjaźniony salon i zapytaj o możliwość specjalnej zniżki. W końcu, podczas studniówkowego balu, możesz być chodzącą reklamą mistrza nożyczek – a promocja salonu powinna mieć swoją cenę. Dobrej zabawy i powodzenia w maju!