Wiosenne wyprzedaże – czy warto kupować na kredyt?

Korzystanie z czasu, w którym wiele produktów ma niższe ceny to najlepszy moment na zakupy. Kredyt jest dobrym rozwiązaniem, gdy okres wyprzedaży nie pokrywa się z nadwyżkami w domowym budżecie.

Szybka pożyczka przez internet

Pożyczki internetowe to doskonała alternatywa dla osób, które chcą mieć pieniądze od ręki. To również świetna opcja, gdy konsumentom zależy na ograniczeniu formalności do minimum, ponieważ potrzebny jest jedynie dowód osobisty. Firmy udzielające pożyczek online, takie jak pożyczka plus, funkcjonują na zasadzie: szybko, sprawnie i efektywnie. Raty również spłaca się przez internet, więc koszty związane z dojazdem do placówki oraz wygospodarowaniem na to czasu znikają. Pożyczka bez wychodzenia z domu to z pewnością jedna z najwygodniejszych możliwości, gdy pieniądze są potrzebne bardzo szybko.

Nieplanowane płatności i ekstra zakupy

W miesięcznym planowaniu domowych wydatków można wyodrębnić pewną sumę, która pozostanie rezerwą konieczną w przypadku, gdy zepsuje się pralka, samochód czy potrzebne będą pieniądze na kwestie związane ze zdrowiem. Jednak niewiele osób może pozwolić sobie na luksus odłożenia około 1000 złotych z bieżącego budżetu. Dlatego w takich momentach warto pomyśleć o pożyczce. Warto również pamiętać, że ciężar dużego wydatku nie jest dotkliwie odczuwany, gdy potrzebną sumę pieniędzy oddaje się w systemie ratalnym.

Sezonowe wyprzedaże

Sklepy coraz częściej i chętniej organizują promocje, szczególnie w internecie. Sezonowe i międzysezonowe wyprzedaże, to czas, w którym ceny produktów spadają nawet o 70%, dlatego właśnie wtedy najlepiej zaopatrzyć się w niezbędne produkty. Brak pieniędzy na koncie nie jest już problemem – można szybko i bezproblemowo wziąć pożyczkę.

Kupno nowego samochodu na wiosnę to znakomita inwestycja. Firmy w tym czasie wyprzedają końcówki modeli z zeszłego roku w bardzo atrakcyjnych cenach, zniżki często oscylują w granicach kilkunastu lub kilkudziesięciu procent wartości auta. Jeżeli zakup ten nie był planowany dużo wcześniej i nie można go dokonać posiłkując się jedynie zgromadzonymi oszczędnościami, najlepszą opcją jest kredyt. Można pożyczyć jedynie część kwoty lub zdecydować się na pokrycie całej sumy w ten sposób.

Kupowanie na kredyt a budowanie historii kredytowej

Zaciąganie drobnych pożyczek to również doskonała możliwość, by wypracować własną historię kredytową. Stanie się wiarygodnym partnerem dla instytucji udzielającej kredytu to podstawa, np. w przypadku kredytów mieszkaniowych. Biuro Identyfikacji Kredytowej to jedno z pierwszych rejestrów, w którym sprawdzany jest dany kredytobiorca, gdy stara się o otrzymanie dużej kwoty. Ważne również jest to jak poszczególne zobowiązania są spłacane. Istotna jest systematyczność oraz terminowe wywiązywanie się ze spłat.