Wybieramy sklep internetowy z butami – na co zwrócić uwagę

Zanim przejdziemy do wyboru butów w sklepie internetowym, a następnie do zakupu, musimy w pierwszej kolejności wybrać sam sklep, bo przecież jest ich sporo. Problem tylko polega na tym, że wielu z nas nie ma pojęcia czym sugerować się przy takim wyborze. Dlatego warto udzielić kilka cennych wskazówek.

 

Koszt dostawy

Jakby nie było, koszt dostawy ma duże znaczenie. Jeżeli będzie zbyt wysoki, doliczając tę kwotę do ceny butów, powstanie kwota wręcz trudna do zaakceptowania. W związku z tym dokonując wyboru sklepu, najlepiej zwrócić uwagę na koszt dostawy. W wielu sklepach jest darmowy, w niektórych darmowy jest tylko wtedy, kiedy buty kosztują więcej niż 50 zł. Czasem trzeba zapłacić za przesyłkę kurierską. Jeżeli komuś zależny na tym, aby kupić ładne buty w możliwie najniższej cenie, to warto rozejrzeć się za sklepami z darmową dostawą.

Sprawdź bogatą ofertę butów z najlepszych sklepów na www.buty360.pl

Zwrot

Wiadomo, że w sklepach internetowych jest duży wybór butów i można kupić naprawdę ładne, modne oraz w dobrej cenie. Jednak czasem trudno jest na przykład trafić z rozmiarem albo po prostu buty na zdjęciu wydają się nieco inne niż te w rzeczywistości. W takich sytuacjach warto mieć wyjście awaryjne, którym jest zwrot obuwia. Dlatego koniecznie trzeba sprawdzić czy taka możliwość istnieje, ile dni jest na zwrot butów i czy w związku z tym ponosi się jakieś koszty dodatkowe. Najlepiej wybrać sklep z długim terminem zwrotu i w dodatku bez opłat.

 

Wybór asortymentu

Warto sprawdzić jaki wybór butów mają poszczególne sklepy i wybrać ten, który ma do zaoferowania jak najwięcej. Nie można decydować się na sklep, który oferuje buty z konkretnymi ograniczeniami np. w kwestii rozmiaru, kolorów, czy nawet rodzajów obuwia.

 

Infolinia

W sieci są naprawdę różne sklepy obuwnicze. W niektórych nawet brakuje normalnego kontaktu ze sprzedawcą czy jakimkolwiek konsultantem, by móc dopytać o szczegóły. Warto więc sprawdzić, w którym sklepie jest infolinia i jaki koszt ponosi się za ewentualną rozmowę.

 

Siedziba sklepu

W zasadzie to, czy sklep znajduje się w Polsce, we Francji czy w Danii nie ma większego znaczenia. Jeżeli mamy do dyspozycji witrynę sklepu w polskim języku to oznacza, że bez problemu możemy robić w nim zakupy i prosić o przesłanie butów na polski adres. Tak duże firmy na ogół mają centra dystrybucji w Polsce, więc klienci nawet nie muszą ponosić dodatkowych czy wyższych kosztów związanych z dostawą lub zwrotem. Także można spojrzeć na miejsce siedziby sklepu, ale nie trzeba się tym zrażać.

 

Opinie klientów

Opinie byłych lub stałych klientów jak najbardziej mają znaczenie. Dzięki nim można poznać funkcjonowanie sklepu od strony klienta, a nie samego punktu sprzedaży. Klienci zawsze zauważą to co jest złe i na pewno też pochwalą sklep za wszystko, co w nim pozytywne. To zdecydowanie ułatwi wybór. Dzięki temu można dowiedzieć się, jakim asortymentem dysponuje ten sklep, a także jak obsługuje swoich klientów. Łatwo jest pozyskać te informacje, o których właściciele nie napisali na stronie sklepu.

 

Ceny

Co prawda mówi się, że ceny nie mają znaczenia, ale nie zawsze. Otóż niektórych po prostu nie stać na drogie buty. Dlatego szukają tańszych sklepów. Jeżeli tak jest w tym przypadku, to warto również rozejrzeć się w asortymencie i sprawdzić, jakie ceny obowiązują w danym punkcie. Po co komu idealny sklep, który ma atrakcyjny wybór modnych butów w każdym rozmiarze i w dodatku darmową dostawę, skoro ceny samego obuwia są zdecydowanie za wysokie. Przecież taki klient i tak nie kupi butów w danym punkcie. Dlatego do wyboru sklepu trzeba podchodzić realnie, również zwracając uwagę na swoje możliwości finansowe.

 

Wybór sklepu internetowego jest trudny, ale tylko na początku. Jeżeli już na spokojnie ustali się szczegóły, które trzeba uwzględnić w swoim wyborze, dalsze czynności będą zupełnie proste do wykonania. Najlepiej zwrócić uwagę na koszt dostawy, zwrot, opinie klientów, ceny i asortyment. Są jeszcze mniej istotne kryteria wyboru jak infolinia czy siedziba sklepu. Jedno jest tu pewne – raz dobrze wybrany sklep to gwarancja udanych zakupów w przyszłości.