Zegarek drewniany czy z bransoletką?

Zegarki z metalową bransoletką na stałe zapisały się jako elegancka i użytkowa forma biżuterii. Natomiast do zegarków wykonanych z drewna wielu użytkowników wciąż podchodzi sceptycznie. Świadczy o tym oryginalny wygląd i materiał, który może nie być wystarczająco trwały i wygodny. Okazuje się jednak, że drewniane zegarki doskonale spełniają swoją rolę.

Metalowa elegancja czy drewniana naturalność?

Do niedawna zegarki z bransoletką były wiodącym trendem w biżuterii na rękę. Używane w nich metale producenci dobierali w taki sposób, aby zegarek świadczył o elegancji dopasowanej do określonego stylu. W opozycji do tradycyjnie wybieranych materiałów, pojawiły się ekologiczne zegarki drewniane, które dla wielu użytkowników są zaskakującym rozwiązaniem. Drewno jest materiałem, który po pewnym czasie może zmieniać swoją barwę. Ekspert ze sklepu Woodison w Katowicach tłumaczy: „Naturalny kolor zegarek zawdzięcza drzewie, z jakiego został wykonany. Mogą to być zarówno drzewa europejskie jak i egzotyczne, dlatego oferta dostępnych zegarków jest bardzo szeroka. Sposób ich wykonania sprawia, że każdy egzemplarz będzie oryginalny i niepowtarzalny”.

Wygoda użytkowania

Bransoletki wykonane z metalu są już znane użytkownikom. Natomiast drewno wciąż buzi wątpliwości pod względem wygody noszenia. Okazuje się jednak, że elementy drewniane zegarków są wykonane w taki sposób, iż mogą być równie wygodne co bransoletki metalowe. Dobrze wygładzone drewno nie powinno powodować żadnych podrażnień skóry. Istotna jest jednak także jakość zegarka. Metalowa bransoletka niskiej klasy szybko będzie się ścierać i niszczyć, natomiast drewno używane w wyrobach z najniższej półki może ocierać skórę lub zostawiać drzazgi. Dlatego wybór zegarka drewnianego nie powinien uwzględniać najtańszych produktów na rynku. Warto także sprawdzać, z jakiego gatunku drewna został on wykonany. Jeśli ta informacja nie została zawarta, lepiej zrezygnować z zakupu.

Zegarek drewniany zarówno dla kobiet i mężczyzn

Podobnie jak w bransoletkach metalowych, waga zegarka drewnianego może zależeć od rodzaju użytego materiału. Noszenie nie powinno być jednak uciążliwe, bowiem większość gatunków drewna charakteryzuje się lekkością, dzięki czemu szybko można zapomnieć o tym, że coś mamy na ręce. Zegarki drewniane mogą być dedykowane dla pań i panów. Są projektowane w taki sposób, że można je dobrać zarówno do stylu casualowego jak i eleganckiego. Drewno jest nie tylko ciekawym elementem wizualnym biżuterii, ale również materiałem ekologicznym.