Buty Kopciuszka – Zaxy

2 września 2019

Akcesoria Biwakowe Które Powinien Każdy Posiadać

2 września 2019
empty image

Każda podróż wiążę się z niezbędnymi przygotowaniami. Niektórzy odnajdują przyjemność w pakowaniu i planowaniu, inni lubią kolekcjonować akcesoria biwakowe, a dla pozostałych to często udręka. Dyskusji jednak nie podlega fakt, że odpowiednie przygotowanie ma niebagatelny wpływ na naszą wycieczkę. Dlatego też zastanówmy się, jakie gadżety mogą nam pomóc w jej trakcie.

W każdej wyprawie mogą przydać nam się akcesoria biwakowe. Są one specjalnie zaprojektowane by być kompaktowe i wytrzymałe, co znacznie upraszcza ich spakowanie. Charakteryzują się również tym, że łatwo je używać w trasie, co z pewnością ułatwi nam życie. Jednak jakie dokładnie akcesoria biwakowe mogą się nam przydać?

Dobry posiłek w każdych warunkach – naczynia kempingowe

Naczynia biwakowe cechują się niewielkimi rozmiarami, możliwością złożenia, oraz sporą wytrzymałością. Bez problemu przetrwają podróż razem z resztą bagażu, nie zajmując przy tym wiele miejsca.

Niezależnie od długości wyprawy, z pewnością warte uwagi są sztućce kempingowe –niewielkie, wystarczająco sztywne by być użyteczne, ale przy tym odpowiednio elastyczne, by ugiąć się, a nie złamać pod naciskiem. Dzięki nim posiłek w drodze z pewnością będzie łatwiejszy.

Poza sztućcami, mogą się również przydać naczynia – składane kubki, lub plastikowe talerze. Zagwarantują nam o wiele szerszy zakres posiłków w podróży, niż same kanapki, czy jogurt. Podobnie jak sztućce nie zajmą wiele miejsca, a w połączeniu z termosem pozwolą na przygotowanie całkiem pożywnych posiłków.

Akcesoria biwakowe jako idealne gadżety na wyprawę

Nie samym jedzeniem jednak człowiek żyje. W trasie spotkać nas może wiele niespodzianek, dlatego warto przygotować się na różne ewentualności.

W tym celu można polecić scyzoryk, bądź multitool. Te urządzenia z samego swego założenia są wielofunkcyjne i skonstruowane tak, by być przydatne w każdej sytuacji. Niezależnie, czy jesteśmy na biwaku w lesie, wycieczce rowerowej, czy po prostu jedziemy do pracy, sprawdzą się one jako pomoc w niejednej przygodzie. Jeśli jednak nie chcemy mieć narzędzia stale przy sobie, warto także rzucić okiem na kartę przeżycia – gadżet rozmiarów karty kredytowej, użytecznością dorównujący scyzorykowi. Z łatwością schowamy go do portfela, by zawsze mieć go przy sobie.

W każdej podróży, zwłaszcza takiej która może się wydłużyć, warto mieć ze sobą latarkę. Mimo, że obecnie wiele telefonów posiada taką funkcję, to jednak w wielu przypadkach przyda nam się wytrzymalsza latarka wodoszczelna. Dzięki niej zawsze będziemy mieli oświetlenie, niezależnie od warunków.

Gdy już się zaopatrzymy, możemy wyruszać w podróż. Warto jednak pamiętać, by zawsze brać ze sobą to, co najważniejsze – zdrowy rozsądek. Tylko on da nam gwarancję że nasza wyprawa będzie udana, a nasze akcesoria biwakowe znajdą odpowiednie zastosowanie.

Artykuł Przygotował: Sklep Kajakowy GoKajak.com

1 comment

  1. O tak, bez multitoola ani rusz! Niezbędna jest jeszcze latarka – nie wyobrażam sobie, żeby się ruszać bez niej 🙂 I gdziekolwiek jestem – czy na biwaku, czy po prostu na wakacjach – mam ze sobą żel antybakteryjny. Bez niego czuje się jak… no bez ręki 🙂

Leave a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Przeczytaj poprzedni wpis:
buty na obcasie zaxy kokarda
Buty Kopciuszka – Zaxy

Cześć. Dziś przedstawiam Wam nową perełkę w moje szafie. Laurkę od mojego synka na Dzień Mamy. Dziękuje moim chłopakom za...

Zamknij