wSPAniały dzień w Eden Day Spa :)

23 maja 2016

My Pure Love

23 maja 2016

Najnowsze trendy wnętrzarskie – kolory

23 maja 2016
peeling masło kozie
ozdoby na roczek girlanda
jasny salon fototapeta

Jeśli chodzi o dekorację wnętrz, kolory neutralne jeszcze chyba nigdy nie były tak modne. Kilka spośród najpopularniejszych stylów dekoracyjnych – funkcjonalny styl skandynawski, sentymentalny shabby chic, oszczędny minimalizm – promuje neutralną paletę jako rozwiązanie idealne do w zasadzie każdego wnętrza. I nie bez przyczyny!

Kolory neutralne to dekoracyjny pewnik: nadają się do ozdobienia każdego rodzaju wnętrza, bez względu na jego rozmiar i charakter. Przybierają rozmaite oblicza w zależności od sposobu, w jaki się je zastosuje: mogą być szykowne, ciepłe i przytulne, nowoczesne, staroświeckie… Mają jednak tę wadę, że bardzo łatwo jest z nimi przesadzić i sprawić, że wnętrze wygląda blado i nieciekawie. Na szczęście można temu łatwo zapobiec, stosując się do kilku prostych wskazówek!

trendy wnetrza tapeta

 

Neutralna baza…

Gusta ewoluują z czasem: to, co bardzo podoba nam się dziś, może u nas wywoływać najwyżej wzruszenie ramion albo wręcz grymas niesmaku za pięć lat. Dlatego wielu projektantów wnętrz zaleca, by te elementy mieszkania, które mają przetrwać długie lata, dobierać właśnie w kolorach neutralnych: beżach i szarościach oraz różnych odcieniach bieli i czerni. Zmienne dodatki, takie jak obrazy, wazony czy dywaniki, mogą być szaleńczo kolorowe, ale takie sprzęty jak kanapa czy inne największe meble powinny być neutralne. Dzięki temu będą stanowić bezpieczne tło dla nawet najbardziej radykalnej rewolucji dekoracyjnej!

…wyraziste dodatki

Jeżeli chcesz utrzymać prosty, klarowny styl, wybierz jeden (jeden!) „nie-neutralny” kolor, który wprowadzisz w różnych miejscach wnętrza: jako poduszki sowy na kanapie, ozdobne bibeloty, plakaty, rośliny doniczkowe i tak dalej. Tak skomponowane wnętrze będzie wyglądać na starannie przemyślane i dobrze zaplanowane! Drobna uwaga: postaraj się, aby Twój akcentowy kolor naprawdę robił wrażenie. W modzie jest nawet łączenie kolorów neutralnych z neonowymi kolorami przypominającymi szkolne zakreślacze do notatek! Ale zdecydowanie rządzi kolor żółty <3

modne kolory wnetrza

https://redro.pl/fototapety/przeznaczenia/do-kuchni/

Beż beżowi nierówny

Mówimy „szary”, „beżowy”, „biały” czy „czarny”, ale w istocie te kolory mają dziesiątki, jeśli nie setki odmian, różniących się natężeniem i subtelnymi odcieniami. Kolor gołębi jest szary i marengo jest szary, a przecież dzieli je przepaść, prawda? Umiejętnie stosując różne odcienie nawet tego samego koloru neutralnego, możesz stworzyć wielowymiarową, interesującą kompozycję, która wcale nie będzie wydawać się niekolorowa!

Odcienie nie są zresztą jedynym, co możesz wykorzystać, by kolory neutralne mieniły się i urzekały różnorodnością. Podobny efekt osiągniesz, łącząc różne faktury: szary długowłosy koc na szarej skórzanej kanapie, beżowy obraz olejny na tapecie w beżowy rzucik… Pamiętaj: ograniczona paleta nie musi oznaczać ograniczonego stylu!

naklejki fototapeta

jasny salon fototapeta

Artykuł powstał przy współpracy z www.redro.pl

pozdrawiam :*

11 comments

  1. Bardzo lubię zestawienie szarości z wyrazistymi akcentami, które można zmieniać zależnie od pory roku. Ciekawy wybór zdjęć. To wnętrze z wzorem plastra miodu na ścianie zachwycające.

Leave a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Przeczytaj poprzedni wpis:
peeling masło kozie
wSPAniały dzień w Eden Day Spa :)

Ostatni piątek był mój tylko mój.. Każdej kobiecie potrzebna jest chwila dla siebie, chwila by zadbać o swoje ciało, skórę...

Zamknij