W obiektywie, czyli jak dobrze zaprezentować ubrania?

7 lipca 2014

PierreRiu – z miłości do stylu, który nie znosi podróbek

7 lipca 2014

W jaki sposób dobierać obuwie do stroju?

7 lipca 2014
empty image
empty image

Chociaż Polacy robią duże postępy w kwestii tworzenia ciekawych stylizacji, to w dalszym ciągu wielu z nas ma spory problem ze skomponowaniem gustownego, efektownego i smacznego stroju. Wszystko to jest spowodowane działaniem „na wyczucie” oraz nieznajomością podstawowych zasad stylizacji. W tym miejscu skupimy się na wyjaśnieniu, w jaki sposób dobrać idealne buty do naszego stroju.

Odpowiedni fason
Pierwszą zasadą, jaką znać powinien każdy, jest oczywiście właściwy dobór fasonu butów do ubrania. Jak to wygląda w praktyce? Otóż na każdą okazję, w zależności od jej specyfiki, zakładamy ubranie o innej charakterystyce. Oficjalne spotkanie służbowe wymaga założenia garnituru. Popołudniowa partia tenisa – stroju sportowego. Wyjście do klubu – spodni i gustownej koszuli. A co z butami? Warto dobrać je pod kątem spodni. Jeżeli zakładamy garnitur, to obowiązkowo powinniśmy ubrać eleganckie półbuty. Jeśli mamy zamiar wystąpić w dżinsach to możemy pozwolić sobie zarówno na skórzane półbuty, jak i obuwie o luźniejszym, nieco bardziej sportowym charakterze. W przypadku dresu wybór jest oczywisty – adidasy! A jak to wygląda w przypadku kobiet? Jeśli chodzi o oficjalne spotkania, to najlepszym wyborem będą klasyczne czółenka. Spotkania biznesowe i praca w biurze to czółenka na niskim obcasie z zakrytymi palcami. Codzienne wypady ze znajomymi dają pełną dowolność w tym zakresie. W przypadku sukienki sprawdzą się japonki lub płaskie botki. Do dżinsów pasować będą nawet buty sportowe.

Idealny kolory
Dobierając buty pod kątem ubrania powinniśmy także zwrócić uwagę na kolorystykę. W przypadku kobiet czarne buty będą wskazane w trakcie oficjalnych lub biznesowych spotkań. Jeżeli kolorystyka ubrania będzie oscylować w zakresie bieli i barw pastelowych, to najlepszym rozwiązaniem będą buty w podobnym kolorze. Brązowy żakiet, to z kolei konieczność założenia brązowych butów.

Jeśli chodzi o mężczyzn to do czarnego, stalowego oraz granatowego garnituru najlepiej będą pasować czarne lub brązowe buty lacoste. W przypadku brązowych ubrań kolor butów musi być również brązowy. Ubierając garnitur w innym kolorze powinniśmy zadbać o buty w tej samej tonacji.

W kwestii strojów mniej oficjalnych panuje zasada, że kolor butów dobiera się do koloru paska od spodni.

Lustereczko powiedz przecie…
Warto zdać sobie sprawę, że znajomość zasad nie daje pełnej gwarancji powodzenia. Dlatego też zawsze przed wyjściem powinniśmy spojrzeć w lustro i zweryfikować, czy aby na pewno buty i pozostała część stroju współgrają ze sobą tworząc spójną całość. Pamiętajmy, że to nie buty są najważniejszą częścią naszej kreacji. Mają wzbudzać zainteresowanie, przyciągać uwagę, ale jednocześnie nie skupiać jej tylko na sobie.

Dobór butów do stroju z pewnością nie jest prostym zadaniem. Niemniej jednak znajomość podstawowych zasad, a także praktyka sprawią, że nie będziemy mieli problemu z prawidłowym ich wyborem.

Artykuł przygotowany przy współpracy sklepu 3buty.pl

Leave a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Przeczytaj poprzedni wpis:
W obiektywie, czyli jak dobrze zaprezentować ubrania?

Pracując nad codziennymi stylizacjami, tymi do pokazania na blogu i tych na codzienne wyjścia zawsze chce, aby zdjęcia oddawały w...

Zamknij